Volkswagen Transporter Yakıt Tüketimi

Transporter Yakıt Tüketimi

Volkswagen Transporter sınıfının en iyi araçlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Volkswagen Transporter ‘ın üstün özelliklere ve iyi bir konfora sahip olduğunu biliyoruz. Şimdi gelelim Volkswagen Transporter ‘ın yakıt tüketimine. Volkswagen Transporter , farklı motor tipleriyle karşımıza çıktığı için yakıt tüketimi konusunda da çok fazla değişkenlikler göstermektedir. Fakat yeni model bir Transporter alıyorsanız ya da sahibiyseniz Alman devi bu firma sizlerin cebini oldukça düşünmüş.

Transporter’ ın yakıt tüketiminden bahsetmeden önce motor tiplerinden bahsedelim. Transporter 2.0 TDI 102 PS olarak adlandırılan motorun yakıt cinsi dizeldir. 4 silindire sahiptir ve dakikada 3500 devir üretir. Transporter’ ın yakıt tüketimi açısından en cimri olanı bu motor tipine sahip olan araçlardır. Yakıt deposu 80lt olarak dizayn edilmiştir ve şehir içinde 9,5lt/100 km şehir dışı yollarda ise 6,1lt/100 km ile ortalama 7,3 lt lik bir yakıt tüketimi sergilemektedir.

Diğer bir motor tipi ise; 2,0 TDI 140 PS Dizel motordur. Bu motor cinsi yine 4 silindire sahiptir ve dakikada 3500 devir ile 140 beygir güce ulaşır. Depo hacmi diğer Transporterlarda olduğu gibi 80 lt dir. Bu motor cinsine sahip olan Transporterların ise yakıt tüketimi şehir içinde 9,6/100 km şehir dışında ise 6,3 lt/100 km dir. Ortalama olarak bize 8lt lik bir yakıt tüketimi sunar.

Üçüncü olarak Transporterların sahip olduğu diğer motor cinsi ise 2,0 TDI 180 PS dizel motordur ve bu motor tipi bize maksimum güç sağlar. Bu motor tipine sahip olan Transporterların yakıt tüketimi diğerlerine göre biraz daha fazla değildir ve ürettiği güç ile alınan verim daha fazladır. Bu motor tipine sahip olan Transporterların yakıt tüketimi şehir içinde 9,6 lt/ 100 km, şehir dışında 6,5 lt/100 km ve ortalama olarak 7,9 lt/100 km dir.

İncelememiz üzerine Transporter yakıt tüketimi açısından cebinize dost bir araçtır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*